sizi kendinizden öteye götürmeyen bilgi, cehaletten beterdir.

Ben sizinle arkadaş olmak istiyorum (değerli mserdark’ ya atfen)

Tarih: Ekim 9th, 2016 | Kategori: Genel
| Tags: , | No Comments »

Hayatta arkadaş edinme kriteriniz nedir (1)? yada arkadaşlıklarınız nasıl başlar(2)? yada arkadaş nedir(3)?

Şimdi bu 3 soruyu “hayatta” yerine “sosyal medyada” koyarak sorun. Sizce hangi ortamda edinmesi daha kolay? Ben sosyal medyada daha çok zorlanıyorum, hele bide karşı taraf tanınan biriyse !!! Örneğin ben mserdark ile (niye mserdark yazıyorum da Serdar Bey demiyorum ilerleyen cümlelerde değincem) arkadaş olmak istiyorum ama olamıyorum!

Benim için arkadaş, bana birşey katan, beni arttıran kişidir, diğer taraftan benim ona katkı yaptığım, muhabbet ettiğim kişidir.

Şimdi, sağolsun mserdark gerek bloğunda gerek twitter da hayatına dair bolca paylaşım yapan biridir. Yaptığı paylaşımlar sizi hayatına dahil edecek derecededir bazen, samimidir. Dolayısıyla, yazılarını, paylaşımlarını ve röportajlarını okuduğunuzda/izlediğinizde bazen arkadaşlarınızın hayatlarında bilemeyeceğiniz kadar ayrıntılı şekilde onu tanımış olursunuz. Mesela, onun için anneannesinin ne kadar değerli olduğunu ve ona ait bir yazmayı çekmecesinde saklayıp arada kokladığını, yada saat ve kitap merakını, beğendiği kitap türlerini, yakın zamanda atlattığı sağlık problemini, dayısını, son yaptığı tatili, Japonyayı/Amerikayı, eşiyle italya’da yaptığı motorlu geziyi, vecihiyi vs vs vs. Şimdi bi düşünün, ben bunları bir arkadaş ortamında “ya benim bi arkadaş var, geçen tatil için yunanistan adalarına gitmiş öve öve bitiremiyor” diyerek konu açsam ordan alsam İtalya’ ya bağlasam, yada “ya bizim arkadaşda bi vespa var” diye başlasam, aksam gitsem biriniz dermi “ya sen bu adamı tanıyon mu tanımıyon mu o belli değil arkadaş”, demez.  Tamam ben adamı tanıyomda o beni tanımıyor!!! ve sırf bu yüzden arkadaş değiliz. Ne olacak bu “sosyo medyatik platonizma” durumumuz.

mserdark bloğuna yazı yazar, ben görüş bildiririm, bitti.

mserdark tweet atar, ben beğenirim yada yorum yazarım, bitti.

Mesela mserdark bu yazıyı görüp okuyacak mı? meçhul…

Bu arada neden mserdark yazıyorum da Serdar Bey yazmıyorum konusuna gelince: Amirim demeye çalıştım, sanki amirim deyip o bunu okuduğunda “lavuğa bak yorum yazabiliyo diye hemen lakayit oldu” dedi gibi hissediyorum. Serdar Bey demeye çalıştım, hem benim samimi hissiyatıma uygun değil hem de adam “devlet su işleri etiler bölge müdürü” değil. Dolayısıyla bende, mIRC döneminden kalma yöntemi benimsedim. Hoş kendisine bir mobil uygulama fikrim ile ilgili e-posta attığımda “Serdar Bey” diye başlamıştım, ama o yazışma onu gerektiriyordu.

Diğer taraftan değerli mserdark benimle olan “sosyo medyatik platonizma” durumunda elinden geldiğince, cevap veriyor. Gerek e-postalarda gerek twitter’ da…

Ama ben yine de sizinle arkadaş olmak istiyorum mserdark, ben sizi tanıyorum çok ortak noktamız var…

Değerli mserdark, amirim

sizler gibi fark yaratan, farklı düşünen ve bunları paylaşan iyi insanların artması dileğiyle. Ailenizle birlikte sağlıklı ve mutlu seneler dilerim, Neynep ve Ali’ ye selamlarımla…Sessiz kalma