sizi kendinizden öteye götürmeyen bilgi, cehaletten beterdir.

Çalışdıkça çalışan makineler

Tarih: Aralık 16th, 2016 | Kategori: Deneyimler
| No Comments »

İlk bulaşık makinesi error verdi, yaklaşık 5 aylık kullanılmamasının sonunda ilk çalıştırmada E24(kirli su pompası hatası) aldık. Birkaç çalıştırmadan sonra kendiliğinden düzeldi. Çalışmadığı süreçte, kirli su borusunda kalan artıkların sebep olduğunu düşündüm, boş verdim. Daha sonra, bu hatayı sık sık almaya başladık. İş başa düştü makine çekil hortum ve filtre temizlendi ama nafile kimi zaman almaya devam ettik. Bazen aynı yıkamada birkaç defa alırken bazen  hafta boyunca olmuyordu.

Sonra, yine 3 aylık bir kullanmama sürecinde aynı hatalar, döngü sil baştan. 2 ay, 4 ay derken Nirvanaya 6 aylık bir kullanmama ile ulaştık. Hemde bu sefer sadece bulaşık değil çamaşır makinesi de katıldı bize. Tabii birde benim işgüzarlığımla çamaşır makinesinin temizlenmesi sorunu yaşadık ve nihayetinde servis çağırdık.

Sağ olsun çamaşır makinesi halletti ancak bulaşık makinesine yapacak tek şey pompanın değişmesi imiş. Sebep: makinenin çok fazla çalışmaması :). O zaman dank etti kafama günümüz makinelerinin durmaya değil çalışma üzerine kurulduğu. Ardından servis teknikerinin “çamaşır makinenizi bugün birkaç defa çalıştırın kendini kurutsun” demesi aldı beni benden. Bulaşık makinesinin verimli çalışması içinde haftada en az birkez çalışması gerektiğini söyledi. Diyeceğim o ki: aldığınız şeyleri kullanın, kullanmadıkça yararınıza değil zararınıza oluyor ne yazık ki.Sessiz kalma